Biuro Obsługi Klienta

pon-pt 12.00-20.30

Nauka

Języków Obcych

przez SKYPE

Ucz się w domu

o wybranej przez siebie porze!

Lektorzy

Przedstawiamy sylwetki naszych lektorów. Każdy lektor posiada stosowne wykształcenie filologiczne i pedagogiczne, dlatego nasi uczniowie mogą mieć pewność, że zajęcia są zawsze prowadzone przez profesjonalną kadrę.

Mgr Justyna Solf

Lektor j. niemieckiego


Mam na imię Justyna i pochodzę z dolnego śląska. Moja przygoda z językiem niemieckim rozpoczęła się od samodzielnej nauki w domu. Mimo usilnych starań i ogromu wkładanej w naukę pracy, nie potrafiłam zrozumieć bardzo wielu zagadnień, dlatego też postanowiłam kontynuować naukę w szkole językowej, gdzie odkryłam, że język niemiecki to moja prawdziwa pasja, która stała się jednocześnie zawodem. Już podczas studiów rozpoczęłam pracę jako lektor i kontynuuję ją do dziś. Niesamowitą radość sprawia mi patrzenie na rozwój językowy moich uczniów, dlatego wiem, że nauczanie nigdy mi się nie znudzi.

Mgr Anna Swoboda

Lektor j. angielskiego


Jestem studentką studiów doktoranckich na Uniwersytecie Śląskim i absolwentką filologii angielskiej oraz francuskiej. Od dwóch lat prowadzę zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego i francuskiego na uczelni.Miałam także okazję nauczać języka angielskiego w ramach wolontariatu w Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży „Kana” w Sosnowcu oraz podczas pobytu w Paryżu, gdzie studiowałam przez rok w ramach programu Erasmus. W nauczaniu najważniejsza jest dla mnie komunikacja, kontakt z żywym językiem i indywidualne podejście do każdego ucznia. Cenię także miłą atmosferę, dzięki której zajęcia stają się o wiele przyjemniejsze! Myślę, że każdy jest w stanie nauczyć się języka obcego, jeśli tylko chce. Sama obecnie próbuję swoich sił w języku hiszpańskim. Od ukończenia studiów magisterskich pracuję także jako tłumacz języka angielskiego i francuskiego.Moją pasją są podróże (zwłaszcza do Francji i Afryki), śpiew oraz literatura senegalska, której tajniki zgłębiam w ramach pracy doktorskiej.

Mgr Justyna Ciesielska

Lektor j. angielskiego


Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam też tamtejsze Kolegium Języków Obcych. Przez rok uczyłam w szkole językowej, gdzie przygotowywałam i prowadziłam zajęcia. Od wielu lat udzielam korepetycji – zarówno dorosłym, jak i uczniom w wieku szkolnym. Pracowałam też w firmie Imperial Tobacco, gdzie tłumaczyłam anglojęzyczną dokumentację na język polski. Hobbystycznie zajmuję się fotografią (wykonywałam między innymi wizualną relację z festiwalu Tauron Nowa Muzyka czy koncertu Sleep Party People, z których wokalistą miałam też przyjemność przeprowadzić wywiad po angielsku). Zdjęcia mojego autorstwa można znaleźć na portalu Photo Vogue czy w tomiku poetyckim Ireny Michalskiej. Oprócz tego, uwielbiam literaturę, zwierzęta i dobre kino.

Mgr Klaudia Biskup

Lektor j. angielskiego


Nazywam się Klaudia Biskup i jestem rodowitą Polką, aczkolwiek ostatnie osiem lat żyłam w Wielkiej Brytanii, gdzie pracowałam i kształciłam się. Posiadam płynną znajomość języka angielskiego i zaawansowaną znajomość języka hiszpańskiego. Ukończyłam Uniwersytet Westminster w Londynie, gdzie studiowałam angielsko-hiszpańskie tłumaczenie. Nauczyłam się języka na poziomie akademickim jak i również zapoznałam się z wieloma nowymi kulturami, które poszerzyły moje horyzonty. Posiadam również językowe certyfikaty FCE i IELTS oraz jestem zarejestrowaną tłumaczką-wolontariuszką. Podczas studiowania byłam zatrudniona w liceum Bishopsford Arts College, w Londynie jako dwujęzyczna asystentka nauczyciela. Zdobyłam doświadczenie w pracy z dziećmi z krajów objętych strefą wojny, co nauczyło mnie cierpliwości i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W Polsce od roku uczę dzieci i dorosłych, dzięki czemu opanowałam metodykę nauczania na różnych poziomach zaawansowania.

Mgr Magdalena Smołucha

Lektor j. niemieckiego


Mam na imię Magdalena i jestem absolwentką filologii germańskiej ze specjalizacją nauczycielską. Dotychczasowa praca zawodowa utwierdziła mnie w przekonaniu, że nauczanie to pasja, którą można dobrze realizować tylko przy doskonałym przygotowaniu merytorycznym. Dbając o samorozwój na wielu płaszczyznach, regularnie staram się uczestniczyć w różnego rodzaju kursach i szkoleniach z zakresu metodyki i pedagogiki. Kilkukrotny wyjazd do Niemiec i praca w charakterze Au-Pair pozwoliły mi na rozwinięcie komunikacyjnych kompetencji językowych oraz na poznanie kraju niemieckojęzycznego z perspektywy „zwykłego mieszkańca”. W swoich metodach nauczania staram się pokazywać uczniom, że poznawanie języka niemieckiego może być pasjonujące, a nauka to nie tylko przyswajanie zasad gramatycznych, ale także poznawanie specyfiki języka i codziennych zwrotów – często pomijanych w podręcznikach. Pracując z uczniami w różnym wieku posiadam doświadczenie nauczania na różnych poziomach – od podstawowego do zaawansowanego. Wśród moich zainteresowań główne miejsce zajmuje metodyka. Pasjonuję się także krajoznawstwem państw niemieckojęzycznych. W wolnych chwilach oddaję się natomiast mojej ogromnej pasji jaką jest cukiernictwo.

Mgr Ewa Kuczek

Lektor j. angielskiego


Mam na imię Ewa i pochodzę z niewielkiej miejscowości w Małopolsce. Jestem absolwentką wydziału filologii angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie i Uniwersytetu Śląskiego. Od ponad 9 lat jestem czynnym nauczycielem języka angielskiego. Uważam, że nauka języka nie musi ograniczać się tylko do sztywnych regułek gramatycznych, gdyż najistotniejsze jest nauczanie kompleksowe i dające satysfakcję. Staram się posługiwać różnorodnymi metodami aktywizującymi, choć ciągle poszukuję nowych rozwiązań metodycznych. Potrafię dostosować się do oczekiwań strony uczącej się. Jestem osobą, która na co dzień stara się korzystać z życia. Mam wiele zainteresowań, które już dawno przerodziły się w pasję. Interesuję się literaturą, filmem i muzyką. Jestem osobą aktywną, która lubi jazdę na rowerze i sporty walki. Dążę do celu i stawiam przed sobą nowe wyzwania, gdyż uczymy się przez całe życie, a na rozwijanie pasji nigdy nie jest za późno.

Mgr Ekaterina Sharapova

Lektor j. rosyjskiego, native speaker


Nazywam się Ekaterina Sharapova, mam 28 lat, ukończyłam filologię rosyjską na Syberyjskim Universytecie Federalnym (Krasnoyarsk). Jednym z moich atutów jest doświadczenie w prowadzeniu języka rosyjskiego. Prowadziłam zajęcia z języka rosyjskiego dla cudzoziemców (pół roku) na Uniwersytecie Łódzkim ze studentami piątego roku filologii rosyjskiej. Przez cztery lata prowadziłam zajęcia w Lublinie na UMCS. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć w małych i dużych grupach. Przez rok pracowałam jako redaktor i korektor w czasopiśmie najwyższego poziomu (Krasnojarsk, 2010-2011). Mieszkam w Lublinie, jestem doktorantką UMCS. Zajmuję się teatrem rosyjskim w Polsce po przełomie ustrojowym. Jestem osobą odpowiedzialną, charyzmatyczną i kreatywną. Latwo nawiązuję kontakty ze studentami i uczniami. Zawsze powracam do Rosji, więc znam najnowsze tendencji w zmianie języka potocznego. Moje zainteresowania to nauka języków, literatura współczesna, teatr współczesny. Teatrem zajmuję się zarówno teorytycznie, jak i praktycznie. W kręgu moich zainteresowań jest również joga, gra na kławiszach i bębnach.

Mgr Julia Tężycka

Lektor j. rosyjskiego, native speaker


Skończyłam filologię angielską ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uwielbiam czytać współczesną prozę amerykańską i oglądać horrory, szczególnie te krwawe 😉 To właśnie miłość do anglojęzycznej literatury i chęć czytania jej w oryginale zadecydowała o wyborze mojej drogi życiowej. Ważna w moim życiu jest także muzyka, przede wszystkim indie rock i rock alternatywny. Ostatnie dwa lata spędziłam w środkowej Argentynie, gdzie uczyłam angielskiego w różnych szkołach językowych i wymieniałam się doświadczeniami z tamtejszymi nauczycielami. Życie tam i codzienne drobne bitwy, a czasami wojny, z przeciwnościami pozwoliły mi poznać samą siebie i w rezultacie dorosnąć, cokolwiek to znaczy. Poza tym już zawsze będę tęsknić za szklankami fernetu wznoszonymi w grudniowym upale 🙂 Obecnie mieszkam w Polsce, w małym urokliwym miasteczku, gdzie wszystko jest prostsze. Do zobaczenia na zajęciach!

Dr Marta Ułańska

Lektor j. polskiego / Polish teacher


Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego, doktor nauk humanistycznych. Od 2008 roku lektorka języka polskiego jako obcego. Po ukończeniu studiów związana z Katedrą Współczesnego Języka Polskiego UŁ. W latach 2013-2015 lektorka jpjo w Instytucie Slawistyki Uniwersytetu w Giessen. Obecnie wróciła do Łodzi i uczy w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ. Jest trenerką szybkiego czytania i technik zapamiętywania, co bardzo pomaga w byciu na bieżąco z glottodydaktycznymi nowinkami. Język jest dla niej nie zbiorem reguł gramatycznych, a przede wszystkim narzędziem komunikacji. Dlatego naucza metodą komunikacyjną, a gramatykę przedstawia swoim słuchaczom w sposób funkcjonalny. Ponadto prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych oraz warsztaty dla nauczycieli. Członkini Federalnego Związku Nauczycieli Języka Polskiego w Niemczech. Każdą wolną chwilę spędza z dobrą książką. Jest miłośniczką kotów, górskich wędrówek i biegania.

Mgr Izabela Malec

Lektor j. angielskiego


Mam na imię Izabela i jestem absolwentką filologii angielskiej. Oprócz mojej największej pasji, jaką jest oczywiście język angielski, interesuję się również medycyną. Być może gdyby nie fakt, iż moje nerwy nie są ze stali, zostałabym lekarzem. Wolne chwile spędzam między innymi na czytaniu książek. Thrillery medyczne należą do moich ulubionych, w szczególności te autorstwa Robina Cooka. Książką, którą szczególnie polecam jest „Chromosom 6”, więc jeśli wśród Was są osoby, które dzielą ze mną zainteresowanie współczesną medycyną, zachęcam do lektury. Swój wolny czas staram się również spędzać aktywnie, ale nie będę ukrywać, że czasami brakuje mi motywacji. Oprócz tego bardzo lubię oglądać programy kulinarne oraz różnego rodzaju filmy dokumentalne. Moim najświeższym małym osiągnięciem jest nauka szycia na maszynie, co pozwala mi na stworzenie „czegoś” dla siebie 🙂 Cel na najbliższe miesiące: opanować język niemiecki do perfekcji. Mam nadzieję, że w tym przypadku motywacji nie zabraknie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do usłyszenia na zajęciach!

Mgr Leszek Gielniak

Lektor j. angielskiego


Zajmuję się nauczaniem języka angielskiego od 12 lat na różnych poziomach. W trakcie swojej pracy zawodowej miałem okazję pracować ze wszystkimi kategoriami wiekowymi w szkołach publicznych – od dzieci w wieku przedszkolnym do osób dorosłych. Prowadziłem i prowadzę kursy dla dzieci i młodzieży jak i dla osób na stanowiskach kierowniczych w firmach, instytucjach i innych placówkach. Charakteryzuje mnie wytrwałość, komunikatywność, życzliwość w stosunku do słuchaczy, umiejętność współdziałania jak i łatwość przechodzenia od jednej czynności do drugiej osoby i konsekwencja w działaniu. Nie mam problemów z nawiązywaniem nowych kontaktów, wykazuje dużą otwartość na nowe techniki pracy oraz nowoczesne technologie. Podczas pracy wykorzystuje szereg różnych metod nauczania w zależności od sytuacji – od podającej przez problemową, aktywizującą i eksponującą. Największy nacisk kładę na rozbudzanie kreatywności słuchacza, motywowanie do samodzielnego rozwiązywania problemu poprzez udzielanie wskazówek oraz wykorzystanie wiedzy w praktyce.

Mgr Anna Paluch

Lektor j. hiszpańskiego


Ukończyłam Filologię Hiszpańską i Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach - Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. Studiowałam na Universidad de Extremadura w Cáceres, Hiszpania - Wydział Filozofii i Nauk Humanistycznych oraz pracowałam w Centrum Językowym CLIC International House Sevilla, Hiszpania. W nauce każdego języka ważne, aby zdobytą wiedzę o gramatyce i leksyce języka wykorzystywać w komunikacji - rozmowach z innymi i słuchać ze zrozumieniem. Nauka języka to systematyczny proces powtarzania tj. gra na skrzypach - nie ćwiczysz to zapominasz i wychodzisz z formy. Myślę, że warto zapisać się na kurs hiszpańskiego i przeżyć niezapmnianą przygodę, która zaowocuje znajomością hiszpańskiego i ogromną satysfakcją! Saluditos 🙂

Mgr Partycja Frączek

Lektor j. angielskiego


Mam na imię Patrycja. Pasja, jaką są dla mnie języki obce miała ogromny wpływ na wybór mojego wykształcenia - a więc filologii angielskiej w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Jozefa Tischnera w Krakowie. Moja słabość do wszystkiego co nowe, nieodkryte i związane z innymi krajami przekształciła się w długotrwały związek z językiem angielskim oraz rosyjskim, które towarzyszą mi do dnia dzisiejszego. Oddalając się od tematów czysto językowych, moje drugie zainteresowanie to sport. Pasjonuje się różnymi dyscyplinami, jednak szczególne miejsce w moim sercu od zawsze zajmuje piłka siatkowa. Kiedy tylko mam czas staram się grać lub kibicować na rożne sposoby - od oglądania transmisji w telewizji, poprzez aktywne kibicowanie naszej drużynie narodowej w meczach na żywo. Jako była zawodniczka, zachęcam do uprawiania tego wspaniałego drużynowego sportu. Połączenie moich sportowych oraz językowych zamiłowań daje efekt w postaci aktywnego nauczania języka angielskiego - jeśli chcecie się o tym przekonać , zapraszam do wspólnej pracy na zajęciach:)

Mgr Roy Haworth

native speaker of English


Hi, I’m Roy! I’m a CELTA-qualified British native speaker who is based in the lovely town of Tarnobrzeg, which is near the even lovelier Sandomierz. I’ve been teaching for twenty years now and am still not tired of it! I love teaching because I love meeting new people and exchanging both ideas and opinions with them. My teaching experience has been quite varied: among other things, I spent nine years teaching at the Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych in Sandomierz and also spent a couple of years teaching Business English in companies in Stuttgart and the surrounding area (Germany), including Daimler-Chrysler. What’s my teaching style? Well, I base the content of my courses on my students’ interests and needs, so no two courses are the same. I also like to use a lot of humour in my teaching. I must confess to being a music freak and like listening to almost every kind of music (NOT including techno or Disco Polo!). Moreover, I do like to get my nose into a good book every now and again: my favourite writer is the Turkish writer Orhan Pamuk. I went to the northeastern US nearly six years ago and can’t stop dreaming about going back there. If only I had the money to do it (sigh!)! Oh, and in case you’re wondering, I hold degrees in French from the two universities mentioned above and speak Polish, French and German. Anyway, hope to be teaching you soon! 🙂

Mgr Szymon Dobroczyński

Lektor j. angielskiego


Ukończyłem Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, a następnie Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie - mieście, w którym obecnie mieszkam. Moja przygoda z nauczaniem angielskiego zaczęła się wiele lat temu, gdy po pierwszym obejrzeniu anime „Great Teacher Onizuka” zdałem sobie sprawę, że nauczanie może być fajne. A jako że angielski zawsze był moim ulubionym językiem obcym zdecydowałem, że w przyszłości zostanę nauczycielem angielskiego. Gdy nie myślę o angielskim lub nauczaniu, to piję Frugo, słucham różnych podgatunków heavy metalu i jeżdżę na koncerty metalowe lub trenuję kendo, oglądam anime, czytam mangę i zagłębiam się w kulturę i historię Japonii, którą kiedyś na pewno odwiedzę.

Mgr Aleksandra Drozdowska

Lektor j. niemieckiego


Pierwszy kontakt z niemieckim miałam w czwartej klasie szkoły podstawowej i od tamtej pory pogłębiam swoją znajomość tego języka. Z czasem zainteresowanie przerodziło się w pasję, która z kolei skłoniła mnie do podjęcia studiów filologicznych. Udzielaniem lekcji niemieckiego zajmuję się od początku edukacji na uniwersytecie, co pozwoliło mi uzupełniać o własne doświadczenia wiedzę teoretyczną uzyskaną na zajęciach specjalistycznych. Okazjonalnie wykonuję tłumaczenia na zlecenie, ale to właśnie nauczanie sprawia mi największą satysfakcję. Dzięki podjętej niedawno nauce języka włoskiego, potrafię lepiej zrozumieć początkującego ucznia 😉 Czas wolny wypełnia mi literatura, sport i gry planszowe ze znajomymi.

Mgr Katarzyna Masłowska

Lektor j. angielskiego


Cześć! Mam na imię Kasia i jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim i lingwistyki stosowanej z językiem angielskim i rosyjskim na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuję jako lektor języka angielskiego i tłumacz. Posiadam doświadczenie w nauczaniu osób w różnym wieku – od przedszkolaków po dorosłych. Dzięki temu wiem, jak ważne są elastyczność, indywidualne podejście i wsłuchanie się w potrzeby ucznia. Jako nauczyciel kładę szczególny nacisk na sprawność mówienia i zanurzenie w języku obcym, ograniczając do minimum użycie języka polskiego. Chcę, by poprzez moje zajęcia uczniowie przekonali się, że komunikacja w języku obcym może przychodzić nam w sposób naturalny. Uwielbiam odpoczynek w plenerze z dobrą książką w ręku, zajęcia kreatywne, podróże i... naukę języków – czemu poświęcam każdą wolną chwilę. Pozwala mi to nie tylko zdobywać wiedzę i umiejętności w zakresie danego języka, ale także eksperymentować z metodami nauczania, które mogę później wykorzystać w pracy z uczniami.

Mgr Grzegorz Polak

Lektor j. angielskiego


Pochodzący z Lublina, magister filologii angielskiej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Specjalizuje się głównie w kulturze afroamerykańskiej, o której pisał swoją pracę magisterską. Oprócz języka angielskiego jego wielką pasją jest taniec, którym zajmuje się od 2008 roku, odnosząc liczne sukcesy w tej dziedzinie. Doświadczenie nabyte w pracy instruktora przerzuca na nauczanie angielskiego, stawiając na dobrą relację ze swoimi uczniami, indywidualne podejście do każdej osoby oraz rzetelne przedstawianie informacji. Grzegorz wierzy że jako nauczyciel powinien nieustannie się rozwijać, dlatego często wraca do utrwalania wiedzy na temat podstawowych zagadnień języka, a także otwiera się na konstruktywną krytykę innych nauczycieli.

Lic Adam Borowski

Lektor j. hiszpańskiego


¡Hola! Mam na imię Adam i ukończyłem filologię iberyjską z językiem hiszpańskim na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Trzy lata temu odkryłem, że przekazywanie innym tego, co przyswoiłem sam sprawia mi wielką satysfakcję. Nauczanie to praca z ludźmi, czyli najlepszy rodzaj pracy. Gdy przed laty zaczynałem swoją przygodę z językiem hiszpańskim od początku, z całych sił dążyłem do tego, bym mógł się w tym języku wyrazić, bym mógł za jego pomocą komunikować się. Komunikację uważam za jeden z najważniejszych aspektów nauki języka obcego, dlatego podczas moich zajęć kładę bardzo duży nacisk na konwersacje. Obserwowanie jak wraz z biegiem czasu uczeń jest w stanie coraz lepiej się wyrazić jest zawsze bardzo satysfakcjonujące, dla obu stron. W wolnych chwilach lubię dobre kino lub serial, przeczytać dobry komiks bądź książkę, najlepiej z pogranicza fantasy, science fiction i kryminału.

Mgr Dagmara Żyła

Lektor j. włoskiego


Ciao a tutti! Mam na imię Dagmara i jestem absolwentką filologii włoskiej na Uniwersytecie Śląskim. Od 6 lat jestem lektorką w szkole językowej, gdzie prowadzę zajęcia dla dzieci i dorosłych. Odbyłam półroczny staż w szkole języka włoskiego DI.L.IT. International House w Rzymie, gdzie jeszcze lepiej poznałam piękno kultury włoskiej. Liczne podróże do wielu zakątków słonecznej Italii pozwoliły mi zgłębić tajniki języka włoskiego, jak i dialektów występujących w różnych regionach tego kraju. Jestem również absolwentką Akademii Menedżerów Muzycznych w Warszawie, ponieważ moją ogromną pasją jest muzyka bez której nie wyobrażam sobie życia. Jeśli wybierzecie kurs języka włoskiego to z chęcią nauczę Was nie tylko jak zamawiać najlepszą pizzę na świecie, ale również pokażę Wam, że muzyka włoska ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko Eros Ramazzotti.

Mgr Dorota Paluszkiewicz

Lektor j. niemieckiego


Uczę języka niemieckiego od 1996 roku. Prowadziłam kursy dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych. W nauczaniu online mam 5 letnie doświadczenie. Uważam, że to jest świetna metoda nauczania. Zawsze pasjonowała mnie technika i możliwości jakie daje ona nauczycielowi i uczniowi. W nauczaniu języka niemieckiego stosuję zarówno tradycyjne metody nauczania, jak i nowoczesne. Wykorzystuję materiały dydaktyczne zebrane przez lata pracy oraz materiały z sieci. W pracy z uczniem staram się przekazać wiedzę w możliwie atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem technik zapamiętywania. Nauczanie języka przez Internet to jest moja pasja. Piszę bloga o języku niemieckim.

Mgr Katarzyna Kuczborska

Lektor j. francuskiego


LE SOLEIL BRILLE POUR TOUT LE MONDE – SŁOŃCE ŚWIECI DLA WSZYSTKICH. Przed laty postanowiłam sprawdzić czy świeci także dla mnie - wybrałam liceum z rozszerzonym programem francuskiego rozpoczynając językową przygodę. Dziś uczę francuskiego, włoskiego, jestem autorką materiałów dydaktycznych : wizualnych, tekstowych , fonicznych wykorzystujących technologię informacyjną. Publikuję drukiem w : ,,Folia Litteraria Acta Universitatis Lodziensis”, „Językach Obcych w Szkole”, na portalu francuskojęzycznych zasobów edukacyjnych FRANTICE. Od roku 2010 jestem autorką działów francuskiego i włoskiego dziecięcego portalu edukacyjnego, tłumaczką literatury, autorką prezentacji teatralnych, spektakli z cyklu ,, Światło i dźwięk ” na bazie tekstów poetyckich / Verlaine, Baudelaire, Béranger, d'Annunzio, Leopardi, Manzoni. W łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej ukończyłam kurs zawodowy METODYKA NAUCZANIA PRZEZ INTERNET. Jestem przyjacielem każdego ucznia. Gram na fortepianie, kocham operetkę. Lubię wypić kawę we francuskiej kawiarence: płynie we mnie ¼ włoskiej krwi, więc zawsze wybieram cappuccino.

Mgr Marta Jastrzębska

Lektor j. polskiego / Polish teacher


Uczenie mam w genach. Po mamie – lektorce języka angielskiego. Tylko ja postanowiłam połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki spotkaniom z uczniami z całego świata nie dość, że rozwijam się zawodowo to jeszcze realizuję swoją największą pasję – podróżuję. Dlatego mogę spokojnie powiedzieć, że moja praca to jedno z moich największych hobby. I tak od dwóch lat uczę i podróżuje w różne zakątki świata. Modelowa lekcja? Taka, która w 100% angażuje ucznia. Bardzo lubię uczyć metodą zadaniową, a szczególnie z wykorzystaniem projektów. Wtedy wiem, że uczeń naprawdę umie użyć języka w odpowiednich sytuacjach. Ulubione tematy na lekcji? Te o jedzeniu, kiedy wymieniamy się najróżniejszymi przepisami i doświadczeniami kulinarnymi. Ponieważ gotowanie, obok podróżowania, czytania i oglądania filmów, to kolejna rzecz, którą robię z przyjemnością. Ostatnio moją specjalnością są humusy, od klasycznego po „wariacje na temat”.

Mgr Julia Piotrowska

Lektor j. polskiego / Polish teacher


Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Lektor języka polskiego jako obcego oraz rosyjskiego z obszernym 9-letnim doświadczeniem zdobytym w pracy z uczniami z całego świata, którzy przyjechali do Polski, by studiować, pracować lub osiedlić się tu na stałe. W zależności od potrzeb językowych moich uczniów stosuję różne metody nauczania, głownie jednak kładę nacisk na rozwijanie sprawności mówienia. Potrafię przekazać posiadaną wiedzę w ciekawy, a przede wszystkim skuteczny sposób. Dbam o miłą atmosferę w trakcie zajęć, by zapewnić jak najlepsze warunki do nauki. W wolnych chwilach uprawiam sport, czytam i podróżuję.

Mgr Jarosław Lemanowicz

Lektor j. niemieckiego


Jestem magistrem filologii germańskiej (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz Diplom-Sozialpädagoge (Universität-Gesamthochschule Siegen). Języka niemieckeigo uczyłem we wszystkich typach szkół, w tym w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych, gdzie nauczałem m. in. takich przedmiotów, jak: praktyczna nauka języka niemieckiego, dydaktyka języka niemieckiego czy realioznawstwo. Prowadziłem także kursy jezyka niemieckiego online przy zastosowaniu platformy Clickmeeting oraz Skype. Wymyśliłem kilka skutecznych technik nauczania języka niemieckiego. Do najważniejszych należą techniki pamięciowe umożliwiająca szybsze przyswajanie słownictwa oraz gra dydaktyczna, ułatwiająca opanowanie niemieckich struktur zdaniowych. Przełłumaczyłem na język polski bestseller Frederica Vestera "Denken, Lernen, Vergessen" - polski tytuł: "Myślenie, uczenie się, zapominanie". Jestem miłośnikiem muzyki. Ze szczególnym upodobaniem słucham Chopina, Bacha, bluesa, jazzu, muzyki świata. Brzdąkam na gitarze i gitarze basowej. Jeśli mi starcza czasu, gram w szachy. Moje motto życiowe: Żyj i daj żyć innym!

Lic. Justyna Kozłowska

Lektor j. francuskiego


...

Close Menu

Polish Via Skype For Foreigners And Non-native Speakers Of Polish

POLISH AS A FOREIGN LANGUAGE

Polish via Skype is a unique chance to start studying Polish with a qualified teacher of Polish as a foreign language. You can have your lessons at home or any other place with stable Internet connection. This offer is geared towards foreigners residing in the territory of Poland or planning to move to the country as well as all non-native Polish speakers and speakers of Polish as a second language who want to be fluent in Polish.

The Polish language course via Skype is based on individual sessions with a teacher of Polish as a foreign language. During the course you will be given access to virtual whiteboard and course materials for session and individual study. Thanks to one-to-one tutoring with eLingwista you will be able to speak and write in a short period of time. Your time and motivation are crucial factors. Let us do the rest of the job! Please remember that you can try out the course for free before you make a decision!

Course taught to students ranging from A1 (beginners) to C1 (advanced).

Additional paid options available with the course Polish via Skype for foreigners:

 • flexible schedule (no fixed dates);
 • examination plan: recommended to those planning to take a state examination in Polish for foreigners and non-native speakers of Polish;
 • electronic flashcards;
 • weekend schedule.

Kurs języka polskiego dla obcokrajowców przez Skype to wyjątkowa okazja, by rozpocząć naukę j. polskiego z wykwalifikowanym polskim nauczycielem bez wychodzenia z domu. Oferta jest w szczególności skierowana do obcokrajowców mieszkających na terenie Polski lub planujących przyjazd do kraju, jak również do wszystkich nierodowitych mówców języka polskiego, którzy chcieliby biegle i bezbłędnie opanować język polski i poznać polską kulturę.

Kurs polskiego przez skype to zajęcia indywidualne z polskim lektorem. W ramach zajęć uczeń oraz lektor korzystają z wirtualnej tablicy do zajęć online oraz materiałów szkoleniowych autorskich i podręcznika do nauki. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z polskim lektorem będziesz w stanie nauczyć się poprawnie mówić i pisać w j. polskim. Kurs prowadzony jest dla poziomów A1-C1. Pamiętajcie, że zawsze możecie skorzystać z darmowej lekcji próbnej przed zapisaniem się na kurs polskiego przez Skype.

Detailed information can be found in pricelist. This course also includes:

Study plan

Online materials

Certificate

Whiteboard

Feel invited to try it out during a free demo lesson!

Francuski Online Przez Skype

Nauka francuskiego przez skype z prywatnym lektorem w naszej szkole to kurs skierowany zarówno do osób rozpoczynających swoją przygodę z językiem francuskim jak i wszystkich, którzy chcą rozwijać dotychczas zdobyte umiejętności, by przygotować się do wykorzystania języka w celach zawodowych, planowanych studiów w języku francuskim lub formalnego potwierdzenia zdobytych umiejętności międzynarodowym certyfikatem. Dzięki wygodnej i elastycznej formule zajęć, kurs francuski przez skype jest polecany w szczególności wszystkim osobom, które poszukują indywidualnego podejścia lektora względem ucznia oraz cenią sobie czas i wygodę nauki bez konieczności dojazdów. Kurs języka francuskiego online prowadzony jest przez wykwalifikowanego lektora j. francuskiego w oparciu o indywidualny plan nauki.

Zajęcia z j. francuskiego przez skype prowadzone są na wszystkich poziomach biegłości językowej tj. A1-C2. Program kursu jest indywidualnie dostosowany do potrzeb ucznia: może obejmować nauczanie j. francuskiego ogólnego, konwersacje lub zagadnienia specjalistyczne. W ramach kursu uczeń wraz z lektorem korzystają z wirtualnej platformy do zajęć oraz materiałów w formie online. Kurs j. francuskiego online prowadzony jest metodą komunikacyjną. Szczególny nacisk kładziemy na mówienie jako podstawowy aspekt komunikacji. Zróżnicowanie materiałów dodatkowo uatrakcyjnia kurs francuskiego przez skype, sprawiając, że nauka j. francuskiego to coś więcej niż sama nauka języka obcego, lecz także okazja do poznania bogatej kultury, historii i wielu inspirujących zdarzeń skłaniających do twórczego myślenia o rozwoju osobistym.

Dodatkowo płatne opcje dostępne z kursem francuski online:

 • tryb elastyczny zajęć;
 • pakiet egzaminacyjny – dla osób, które planują przystąpić do egzaminu z j. francuskiego np. matura, DELE, DALF, CFP;
 • fiszkoteka;
 • nauka w weekendy.

Szczegółowe informacje można znaleźć w cenniku. W cenie kursu otrzymasz również:

Plan nauki

Materiały online

Certyfikat

Wirtualna tablica

Zachęcamy do odbycia darmowej lekcji próbnej!

Hiszpański Online Przez Skype

Jeśli dojazdy do szkoły językowej są dla ciebie męczące bądź uniemożliwiają ci naukę hiszpańskiego i wolałbyś uczyć się wygodnie w domu lub pracy, kurs hiszpańskiego przez skype z prywatnym lektorem nie jest ostatecznością, lecz okazją by doświadczyć czegoś zupełnie nowego. Przekonaj się, że hiszpański online w szkole eLingwista to nowoczesność i prestiż w połączeniu z efektywną i wygodną nauką. Jako profesjonalna szkoła językowa online, stawiamy przede wszystkim na najlepszych nauczycieli i udogodnienia technologiczne. Kursy prowadzą wykwalifikowani lektorzy j. hiszpańskiego z bogatym doświadczeniem metodycznym oraz znający kulturę Hiszpanii, dzięki czemu czas spędzony na nauce hiszpańskiego przez skype może okazać się także niezwykłą podróżą w świat krajów latynoamerykańskich.

Kursy hiszpańskiego online prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania A1-C2. Nauka języka w naszej szkole odbywa się w oparciu o metodę komunikacyjną. W trakcie kursu hiszpański online lektor przygotowuje program nauczania do twoich indywidualnych potrzeb. W zależności od tego, czego oczekujesz, pomożemy ci osiągnąć cel. Podczas zajęć korzystasz z interaktywnej platformy oraz dodatkowych narzędzi do nauki hiszpańskiego online – pracujemy nie tylko z podręcznikiem, lecz innymi materiałami dodatkowymi, takimi jak podcasty, filmy. Dzięki temu rozwijamy jednocześnie wszystkie sprawności: mówienie, słuchanie, czytanie oraz pisanie. W trakcie kursu hiszpański przez skype twoje postępy są cały czas monitorowane, a Ty masz stały wgląd do indywidualnego planu nauki.

Jeśli jesteś osobą pełną determinacji chętnie przygotujemy Cię również do prestiżowego egzaminu DELE (Diploma de Español como Lengua Extranjera) na wszystkich poziomach (A1-C2). To jedyny międzynarodowy egzamin, który sygnowany jest przez Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu Hiszpanii.

Dodatkowo płatne opcje dostępne z kursem hiszpański przez skype:

 • tryb elastyczny zajęć;
 • pakiet egzaminacyjny.

Szczegółowe informacje można znaleźć w cenniku. W cenie kursu otrzymasz również:

Plan nauki

Materiały online

Certyfikat

Wirtualna tablica

Zachęcamy do odbycia darmowej lekcji próbnej!

Rosyjski Online Przez Skype

Kurs rosyjskiego przez Skype skierowany jest do uczniów ceniących sobie oszczędność czasu na dojazdach do szkoły językowej oraz wygodę. Zajęcia są realizowane w ramach modułu rosyjski przez skype z wykwalifikowanym lektorem j. rosyjskiego. Lektorzy, oprócz odpowiednich kwalifikacji, są starannie dobrani pod kątem predyspozycji do pracy online, co pozwala nam na zagwarantowanie wysokiego poziomu nauki. Wraz z rozpoczęciem kursu rosyjskiego online w pierwszej kolejności przeprowadzany jest test znajomości języka lub ustna weryfikacja poziomu j. rosyjskiego przez lektora, co pozwala na zaplanowanie dalszej nauki i dostosowanie programu oraz metod nauczania do twoich celów i zainteresowań. W trakcie kursu masz stały dostęp do wirtualnej platformy do zajęć oraz narzędzi wspomagających naukę rosyjskiego przez skype m.in. elektronicznych fiszek. Materiały szkoleniowe bazują na podręczniku kursowym, podcastach i naszych autorskich rozwiązaniach, co sprawia, że dynamika lekcji, zróżnicowanie tematyczne i leksykalne jest zawsze na wysokim poziomie.

Nauka rosyjskiego online w naszej szkole odbywa się w oparciu o metodę komunikacyjną. Dla ucznia przygotowywany jest osobisty plan nauki, który uwzględnia cel komunikacyjny oraz sposób jego realizacji. W ramach kursu rosyjski przez skype istnieje możliwość selektywnej lub kompleksowej koncentracji na wybranych sprawnościach językowych tj. mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie. W naszych kursach kładziemy nacisk na zaangażowanie ucznia, więc lektor na pewno nie pozwoli Ci na bierną aktywność – będziesz regularnie zachęcany do mówienia w jak największym stopniu na każdej lekcji. Dzięki temu efekty nauki przyjdą o wiele szybciej niż się spodziewasz!

Dodatkowo płatne opcje dostępne z kursem rosyjski online:

 • tryb elastyczny zajęć;
 • pakiet egzaminacyjny – dla osób, które planują przystąpić do egzaminu z j. rosyjskiego np. matura, państwowego egzaminu TRKI i innych;
 • fiszkoteka;
 • nauka w weekendy.

Szczegółowe informacje można znaleźć w cenniku. W cenie kursu otrzymasz również:

Plan nauki

Materiały online

Certyfikat

Wirtualna tablica

Zachęcamy do odbycia darmowej lekcji próbnej!

Włoski Online Przez Skype

Nauka włoskiego przez Skype to kurs dedykowany wszystkim, którzy chcieliby poznać lub udoskonalić swoją znajomość języka włoskiego. Jeśli ważna jest dla Ciebie oszczędność czasu na dojazdach do szkoły językowej oraz wygoda w połączeniu z efektywną nauką z prywatnym lektorem to włoski online jest kursem właśnie dla Ciebie. Zajęcia są realizowane w ramach modułu włoski przez skype z wykwalifikowanym lektorem j. włoskiego. Decydując się na rozpoczęcie lekcji online w naszej szkole najpierw ocenimy twój poziom znajomości języka włoskiego, a w dalszej kolejności zaplanujemy dla Ciebie indywidualną ścieżkę nauczania. Podczas kursu będziesz mieć dostęp do wirtualnej tablicy do zajęć oraz dodatkowych aplikacji wspomagających naukę włoskiego przez skype m.in. elektronicznych fiszek. Materiały z zajęć bazują na podręczniku kursowym, podcastach i naszych autorskich rozwiązaniach, co sprawia, że dynamika lekcji, zróżnicowanie tematyczne i leksykalne jest zawsze na wysokim poziomie.

Język włoski jest nauczany w oparciu o metodę komunikacyjną. Jako szkoła koncentrujemy się głównie na mówieniu, konwersacjach i podstawowych aspektach komunikacyjnych. W ramach kursu języka włoskiego przez skype to uczeń określa, które sprawności językowe chce doskonalić np. mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie. Kładziemy nacisk na zaangażowanie ucznia, więc lektor na pewno nie pozwoli Ci na bierną aktywność – będziesz regularnie zachęcany do mówienia w jak największym stopniu na każdej lekcji. Dzięki temu efekty nauki przyjdą o wiele szybciej niż się spodziewasz!

Dodatkowo płatne opcje dostępne z kursem włoskiego online:

 • tryb elastyczny zajęć;
 • pakiet egzaminacyjny – dla osób, które planują przystąpić do egzaminu z j. włoskiego np. matura, państwowego egzaminu TRKI i innych;
 • fiszkoteka;
 • nauka w weekendy.

Szczegółowe informacje można znaleźć w cenniku. W cenie kursu otrzymasz również:

Plan nauki

Materiały online

Certyfikat

Wirtualna tablica

Zachęcamy do odbycia darmowej lekcji próbnej!

Niemiecki Online Przez Skype

Kurs niemieckiego online (niemiecki przez skype) polecamy wszystkim ceniącym sobie oszczędność czasu na dojazdach do szkoły językowej oraz wygodę. Lekcje są prowadzone w ramach modułu niemiecki przez skype z wykwalifikowanym lektorem j. niemieckiego. Wszyscy nasi lektorzy, oprócz odpowiednich kwalifikacji, są starannie dobrani pod kątem predyspozycji do pracy z uczniami online, co pozwala nam na zagwarantowanie wysokiego poziomu nauki. Kurs niemieckiego online rozpoczyna się od analizy poziomu oraz indywidualnej oceny potrzeb ucznia, co pozwala na dostosowanie programu nauczania do twoich celów i zainteresowań. W trakcie kursu wykorzystywana jest wirtualna platforma do zajęć oraz narzędzia wspomagające naukę niemieckiego przez skype – szkoła dysponuje podręcznikami, podcastami i autorskimi materiałami, co pozwala na urozmaicenie tematyczne lekcji.

Nauka niemieckiego online w naszej szkole odbywa się w oparciu o metodę komunikacyjną. Dla każdego ucznia przygotowywany jest indywidualny plan nauki, który uwzględnia cel komunikacyjny oraz sposób jego realizacji. W ramach kursu niemiecki przez skype nacisk może być położony na wskazaną przez ucznia sprawność np. mówienie, lub wszystkie sprawności tj. słuchanie, czytanie, mówienie i pisanie. Niezależnie od formy zajęć, staramy się, aby czas na rozmowie w języku niemieckim został wykorzystany do maksimum w trakcie każdego spotkania. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na naukę niemieckiego online. Najważniejsze to dobra motywacja! Efekty przyjdą na pewno!

Dodatkowo płatne opcje dostępne z kursem niemiecki online:

 • tryb elastyczny zajęć;
 • pakiet egzaminacyjny – polecany dla osób przygotowujących się do egzaminów np. Zertifikat Deutsch, Goethe-Zertifikat B2, Goethe-Zertifikat C1, matura i innych;
 • nauka w weekendy

Szczegółowe informacje można znaleźć w cenniku. W cenie kursu otrzymasz również:

Plan nauki

Materiały online

Certyfikat

Wirtualna tablica

Zachęcamy do odbycia darmowej lekcji próbnej!

Angielski Online Przez Skype

Nauka angielskiego online (angielski przez skype) to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie oszczędność czasu na dojazdach do szkoły językowej oraz wygodę. Jako nasz flagowy kurs, angielski online cieszy się największą popularnością wśród młodzieży i osób dorosłych. Zajęcia są prowadzone w ramach modułu angielski przez skype z profesjonalnym lektorem. W ramach nauki angielskiego przez Skype lektor dostosowuje program do twoich potrzeb, celów i zainteresowań. Podczas zajęć korzystasz z interaktywnej platformy oraz dodatkowych narzędzi do nauki angielskiego online – pracujemy nie tylko z podręcznikiem, lecz również wzbogacamy zajęcia innymi materiałami dodatkowymi, takimi jak podcasty, filmy, autorskie ćwiczenia.

Metoda komunikacyjna, z której korzystamy w szkole wraz z całą gamą zintegrowanych technik nauczania, pozwala na niemal natychmiastowe wykorzystanie języka w określonych sytuacjach społecznych. Rozwijamy dzięki temu wszystkie twoje sprawności: mówienie, słuchanie, czytanie oraz pisanie. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę, że większości uczniów szczególnie zależy na nauce prowadzenia konwersacji, dlatego staramy się wszystkie etapy lekcji maksymalizować pod kątem dyskusji w języku angielskim. W trakcie kursu angielski przez skype twoje postępy są monitorowane, a Ty masz wgląd do indywidualnego planu nauki. Pamiętaj, że zawsze jest odpowiedni moment, aby rozpocząć z nami naukę angielskiego online. Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący czy chcesz tylko szlifować swój angielski Skype doskonale sprawdza się w obu przypadkach, stąd też większość osób po spróbowaniu nauki angielskiego przez Skype nie wyobraża sobie powrotu do lekcji tradycyjnych.

Dodatkowo płatne opcje dostępne z kursem angielski online:

 • elastyczny tryb umawiania zajęć
 • program i materiały przygotowujące do egzaminów Cambridge FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS lub matury z j. angielskiego
 • Business English
 • zajęcia prowadzone przez native-speakera
 • zajęcia w weekendy.

Szczegółowe informacje można znaleźć w cenniku. W cenie kursu angielski online otrzymasz również:

Plan nauki

Materiały online

Certyfikat

Wirtualna tablica

Zachęcamy do odbycia darmowej lekcji próbnej!